OGRANICZENIA RUCHU W EUROPIE – 2019

no responses
mapa

Niedawno pisaliśmy o ograniczeniach ruchu w Polsce (https://stan-trans.com.pl/cos-wiecej-niz-tylko-transport) i o tym jak ważne jest aby być z nimi na bieżąco. Pamiętajmy jednak, że wykonując transporty międzynarodowe należy być na bieżąco z ograniczeniami ruchu we wszystkich krajach, przez które będziemy przejeżdżać. Nie jest to łatwe, bo w każdym kraju wygląda to inaczej np. może dotyczyć pojazdów o DMC powyżej 7,5T jak np. w Czechach lub Francji lub o DMC powyżej 12T jak np. w Polsce czy Bułgarii ale może również dotyczyć pojazdów o DMC już powyżej 1,5T jak w Grecji.
Niektóre kraje jak Austra czy Szwajcaria posiadają nocne ograniczenia ruchu a niektóre jak np. Belgia, Dania i wiele innych nie mają w ogóle zakazu poruszania się pojazdów przewożących towary ani w soboty i niedziele ani w święta Państwowe.

Postanowiliśmy zebrać wszystkie zakazy, nie tylko te związane ze świętami państwowymi ale i nocne, weekendowe, letnie i te obowiązujące w przeddzień świąt państwowych, w jednym miejscu. Efektem tego jest tabela przedstawiająca graficznie wszystkie w/w zakazy. Mamy nadzieję, że to narzędzie ułatwi pracę osobom planującym transport międzynarodowy. Wersje do wydruku można znaleźć tutaj: Ograniczenia ruchu w Europie 2019

Należy oczywiście pamiętać, że zestawienie nie uwzględnia wszystkich zakazów. Są kraje jak np. Hiszpania, które posiadają szereg zakazów regionalnych, których nie sposób ując w takim zestawieniu. Są również kraje jak np. Niemcy, w których zakazy podane w zestawieniu nie dotyczą wszystkich landów zatem może się okazać, że pomimo zakazu możemy poruszać się po części kraju.

Oczywiście istnieją przypadki, których ograniczenia ruchu nie dotyczą. W każdym kraju nieco się różnią natomiast przeważnie z zakazów wyłączony jest transport żywności i towarów łatwo psujących się. Szczegółowy opis wyjątków można znaleźć na stronach rządowych poszczególnych krajów.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

avatar

Zapytaj lub zamów on-line


Klienci o nas


  • Firma Stan-Trans Oddział w Łodzi od wielu lat realizuje zamówienia naszej firmy w zakresie transportu Niemcy-Polska. Nasza współpraca układa się bardzo pomyślnie. Głównymi atutami firmy są terminowe doręczenia powierzonych ładunków, kompetentna obsługa i rzetelna informacja na każdym etapie realizacji zlecenia. Nie odnotowaliśmy problemów z dostarczaniem ładunków. Firma Stan-Trans zapewnia fachową obsługę od momentu przyjęcia zlecenia, aż do chwili dostarczenia ładunku. Dzięki naszej współpracy jesteśmy spokojni o terminowy i bezpieczny transport. Według naszej opinii firma Stan-Trans jest partnerem godnym zaufania.

  • Z firmą transportową Stan-Trans współpracujemy już ponad 8 lat i z przyjemnością informujemy, że jest to niezwykle profesjonalny i zaangażowany kooperant, na którego możemy zawsze liczyć. Nasza współpraca dotyczy organizacji transportu materiałów budowlanych oraz domów modułowych. Od początku współpracy został nam przypisany opiekun, który szybko i profesjonalnie reaguje na każde zapytanie dotyczące spedycji krajowej i międzynarodowej.

  • Oferty, które otrzymujemy są kompleksowe i atrakcyjne finansowo. Bardzo ważnym aspektem naszej współpracy jest także elastyczność firmy Stan-Trans w zakresie terminów. Zarówno koordynatorzy jak i kierowcy są bardzo pomocni w całym procesie organizacji transportu, co sprawia, że współpraca z firmą Stan-Trans przebiega bez najmniejszego problemu i w miłej atmosferze. Z całą pewnością będziemy kontynuować podjętą współpracę i z pełną odpowiedzialnością polecamy firmę Stan-Trans jako profesjonalnego, skutecznego i wyjątkowo zaangażowanego partnera.

  • Terminowość, fachowość, a przede wszystkim bezpieczeństwo to zalety z jakimi mamy do czynienia w codziennej współpracy . Wysoko wykwalifikowana kadra pracownicza, którą cechuje zaangażowanie we współpracę oraz staranność zawodowa pozwala nam na podejmowanie się trudnych wyzwań w zakresie realizacji transportów intermodalnych. Pro aktywne podchodzenie do mogących pojawić się problemów to gwarancja na jaką możecie Państwo liczyć podejmując współpracę z firmą STAN-TRANS. Możemy polecić firmę STAN-TRANS jako dobrego i wiarygodnego partnera oferującego wysoki poziom usług.

  • Komunikacja między naszymi firmami przebiega bez zarzutów. Reakcja na nasze zapytania jest natychmiastowa, a firma Stan-Trans dostosowuje się od krótkich terminów zleceń, którymi nie mogą sprostać inne firmy. Firmę Stan-Trans wyróżnia także miła i życzliwa obsługa, kierowcy są często chwaleni przez naszych klientów. Doświadczenie i wysoki poziom umiejętności prezentowanych przez pracowników Stan-Trans pozwala nam z całkowitym przekonaniem polecić tę firmę.

  • Pracowników firmy Stan-Trans cechuje wysoki stopień profesjonalizmu. Jako klient i potencjalny zleceniodawca zleceń przewozu, otrzymujemy bardzo szybko stawki frachtowe potrzebne do kalkulacji cenowych. Oferty cenowe przygotowywane są niezwykle starannie. Pracownicy firmy Stan-Trans zawsze starają się znaleźć odpowiedni samochód na intersującej nas trasie przewozu; zawsze służą radą, pomocą i dobrym rozwiązaniem.

  • Przebieg każdego zlecenia przewozu jest monitorowany aż do samego miejsca rozładunku. Jest to bardzo komfortowa sytuacja dla każdego klienta. Na każde zapytanie o stawkę frachtową lub dostępność auta kończy się wysyłaniem przez nas zlecenia przewozu. Cieszę się, że mamy możliwość współpracy z Osobami, które cechuje wysoka kultura osobista, profesjonalizm, otwarcie na potrzeby klienta i uczciwość.

  • Firmę Stan-Trans Wojciech Staniek charakteryzuje solidność i terminowość realizacji powierzonych zleceń transportowych, jak również wysoki poziom organizacyjny i doskonały kontakt z klientem dzięki czemu świadczone usługi są na wysokim poziomie.
    Z pełną odpowiedzialnością i bez zastrzeżeń możemy polecić firmę Stan-Trans Wojciech Staniek jako rzetelnego i profesjonalnego partnera w zakresie usług transportowych. Od momentu nawiązania współpracy zlecenia były realizowane sprawnie i solidnie. Standardy obowiązujące w firmie w pełni spełniają nasze oczekiwania