ILE MOŻNA ZROBIĆ „9-TEK” W TYGODNIU?

no responses

Pytanie zdawało by się proste, dla wielu z branży transportowej wręcz błahe, a odpowiedz wydaje się oczywista.  W rozmowach z kierowcami czy spedytorami jest to jednak jedno z najczęściej zadawanych mi pytań. Większość od razu szybko dopowiada, że wie, że trzy razy w tygodniu ale chce się upewnić.   A jak brzmi moja odpowiedz?   Odpowiadam zawsze  tak samo: Artykuł 8 ust 4. Rozporządzenia  (WE) Parlamentu Europejskiego i Rady nr 561/2006 z dnia 15 marca 2006 r. w sprawie harmonizacji niektórych przepisów socjalnych odnoszących się do transportu drogowego oraz zmieniające rozporządzenia Rady (EWG) nr…

KOSZTY DYSTRYBUCJI

no responses

Pytanie z którym spotykałem się często w mojej karierze zawodowej – czy dostawa do tego konkretnego punktu jest rentowna? Nie chodzi tu o rentowność z punktu widzenia firmy transportowej, tylko sprzedawcy towaru. Taki sprzedawca zazwyczaj chce mieć pewność czy dostawy do poszczególnych punktów są rentowne. Czy koszt transport nie jest za wysoki w stosunku to dostarczanego towaru. Jeden wyjazd auta, kilka do kilkunastu punktów rozładunku i jak tu określić, który punkt ma jaki udział w koszcie danej trasy. Osobiście preferuję poniższą metodę.   Załóżmy, że nasza firma znajduje się w Gdańsku….

SAFELY & ON TIME – CASE STUDY (TARGI)

no responses

Piątek, godzina 15:00. Dzwoni telefon. Klientowi zepsuła się ciężarówka i prosi o odebranie jego produktów z targów w Monachium. Zakończenie targów o godzinie 17:00. Czas napięty, działamy! Mamy w pobliżu samochód, ma akurat tyle wolnego miejsca, możemy podjąć przesyłkę. Telefon do klienta. 15 minut później, wszystko dopięte – auto zaawizowane na godzinę 17:00. Pojawiają się pierwsze przeszkody: piątek, godziny powrotów z pracy do domu, straszliwe korki, zakończenie targów: uczestnicy opuszczają parkingi, wystawcy pakują swoje stanowiska, trudno kogokolwiek znaleźć, chaos na miejscu. Kierowca przez godzinę krąży w poszukiwaniu miejsca do zaparkowania, a poruszanie się cięgnikiem z naczepą…

OGRANICZENIA RUCHU W EUROPIE – 2019

no responses

Niedawno pisaliśmy o ograniczeniach ruchu w Polsce (https://stan-trans.com.pl/cos-wiecej-niz-tylko-transport) i o tym jak ważne jest aby być z nimi na bieżąco. Pamiętajmy jednak, że wykonując transporty międzynarodowe należy być na bieżąco z ograniczeniami ruchu we wszystkich krajach, przez które będziemy przejeżdżać. Nie jest to łatwe, bo w każdym kraju wygląda to inaczej np. może dotyczyć pojazdów o DMC powyżej 7,5T jak np. w Czechach lub Francji lub o DMC powyżej 12T jak np. w Polsce czy Bułgarii ale może również dotyczyć pojazdów o DMC już powyżej 1,5T jak w Grecji. Niektóre…

Zapytaj lub zamów on-line


Klienci o nas


  • Firma Stan-Trans Oddział w Łodzi od wielu lat realizuje zamówienia naszej firmy w zakresie transportu Niemcy-Polska. Nasza współpraca układa się bardzo pomyślnie. Głównymi atutami firmy są terminowe doręczenia powierzonych ładunków, kompetentna obsługa i rzetelna informacja na każdym etapie realizacji zlecenia. Nie odnotowaliśmy problemów z dostarczaniem ładunków. Firma Stan-Trans zapewnia fachową obsługę od momentu przyjęcia zlecenia, aż do chwili dostarczenia ładunku. Dzięki naszej współpracy jesteśmy spokojni o terminowy i bezpieczny transport. Według naszej opinii firma Stan-Trans jest partnerem godnym zaufania.

  • Z firmą transportową Stan-Trans współpracujemy już ponad 8 lat i z przyjemnością informujemy, że jest to niezwykle profesjonalny i zaangażowany kooperant, na którego możemy zawsze liczyć. Nasza współpraca dotyczy organizacji transportu materiałów budowlanych oraz domów modułowych. Od początku współpracy został nam przypisany opiekun, który szybko i profesjonalnie reaguje na każde zapytanie dotyczące spedycji krajowej i międzynarodowej.

  • Oferty, które otrzymujemy są kompleksowe i atrakcyjne finansowo. Bardzo ważnym aspektem naszej współpracy jest także elastyczność firmy Stan-Trans w zakresie terminów. Zarówno koordynatorzy jak i kierowcy są bardzo pomocni w całym procesie organizacji transportu, co sprawia, że współpraca z firmą Stan-Trans przebiega bez najmniejszego problemu i w miłej atmosferze. Z całą pewnością będziemy kontynuować podjętą współpracę i z pełną odpowiedzialnością polecamy firmę Stan-Trans jako profesjonalnego, skutecznego i wyjątkowo zaangażowanego partnera.

  • Terminowość, fachowość, a przede wszystkim bezpieczeństwo to zalety z jakimi mamy do czynienia w codziennej współpracy . Wysoko wykwalifikowana kadra pracownicza, którą cechuje zaangażowanie we współpracę oraz staranność zawodowa pozwala nam na podejmowanie się trudnych wyzwań w zakresie realizacji transportów intermodalnych. Pro aktywne podchodzenie do mogących pojawić się problemów to gwarancja na jaką możecie Państwo liczyć podejmując współpracę z firmą STAN-TRANS. Możemy polecić firmę STAN-TRANS jako dobrego i wiarygodnego partnera oferującego wysoki poziom usług.

  • Komunikacja między naszymi firmami przebiega bez zarzutów. Reakcja na nasze zapytania jest natychmiastowa, a firma Stan-Trans dostosowuje się od krótkich terminów zleceń, którymi nie mogą sprostać inne firmy. Firmę Stan-Trans wyróżnia także miła i życzliwa obsługa, kierowcy są często chwaleni przez naszych klientów. Doświadczenie i wysoki poziom umiejętności prezentowanych przez pracowników Stan-Trans pozwala nam z całkowitym przekonaniem polecić tę firmę.

  • Pracowników firmy Stan-Trans cechuje wysoki stopień profesjonalizmu. Jako klient i potencjalny zleceniodawca zleceń przewozu, otrzymujemy bardzo szybko stawki frachtowe potrzebne do kalkulacji cenowych. Oferty cenowe przygotowywane są niezwykle starannie. Pracownicy firmy Stan-Trans zawsze starają się znaleźć odpowiedni samochód na intersującej nas trasie przewozu; zawsze służą radą, pomocą i dobrym rozwiązaniem.

  • Przebieg każdego zlecenia przewozu jest monitorowany aż do samego miejsca rozładunku. Jest to bardzo komfortowa sytuacja dla każdego klienta. Na każde zapytanie o stawkę frachtową lub dostępność auta kończy się wysyłaniem przez nas zlecenia przewozu. Cieszę się, że mamy możliwość współpracy z Osobami, które cechuje wysoka kultura osobista, profesjonalizm, otwarcie na potrzeby klienta i uczciwość.

  • Firmę Stan-Trans Wojciech Staniek charakteryzuje solidność i terminowość realizacji powierzonych zleceń transportowych, jak również wysoki poziom organizacyjny i doskonały kontakt z klientem dzięki czemu świadczone usługi są na wysokim poziomie.
    Z pełną odpowiedzialnością i bez zastrzeżeń możemy polecić firmę Stan-Trans Wojciech Staniek jako rzetelnego i profesjonalnego partnera w zakresie usług transportowych. Od momentu nawiązania współpracy zlecenia były realizowane sprawnie i solidnie. Standardy obowiązujące w firmie w pełni spełniają nasze oczekiwania