A po co wam wielkość towaru?

no responses
załadunek na ciężarówkę

Takie pytanie zdarza mi się słyszeć bardzo często. Jest to chyba uzupełnienie do pytania o wartość towaru. Drogi zleceniodawco potrzebujemy informacji o wymiarach i wadze towaru by profesjonalnie zorganizować transport. By lepiej to zobrazować posłużę się przykładem.

Po godzinie 16:00 w czwartek dzwoni do mnie znajoma i prosi o pomoc w organizacji transportu z Niemiec do Polski. Załadunek w piątek do 15:00 i towar musi być w sobotę na rozładunku. Do przewiezienie były kamery i urządzenia do monitoringu. Serwis miał niedzielę na zamontowanie ich w obiekcie. Powiedziałem ok, podaj tylko wymiary i wagę. Po pięciu minutach otrzymałem sms-a:

 

„4 palety 750kg”

 

Pewności czy 750 kilogramów łącznie czy każda z palet tyle waży nie miałem, więc dopytuję. Odpowiedz:

 

„każda”

 

Czyli już wiadomo, że auto powyżej 3,5t DMC. Zaczynam dzwonić i szukać możliwości.

Pojawiła się opcja z doładunkiem na naczepę 13,6m. Należało jednak sprawdzić czy taki pojazd będzie w stanie wjechać na rozładunek. Przyszła odpowiedz:

 

„tir się nie zmieści”

 

OK, Organizuję solówkę. Trudne zadanie w czwartek po godzinach pracy, ale udało się. Kierowca miał rano rozładunek, potem 120 kilometrów podlotu i ładujemy. Niestety jak to bywa w planowaniu nie wszystko poszło zgodnie z planem. Auta nie chcieli rozładować, z powodów znanych tylko rozładowcom niemieckim. Kierowca zdenerwowany, bo tachograf cały czas bije, a kilometry nie maleją. Ja na telefonie, próbuję coś pomóc i tak mijają dwie godziny. W końcu udało się, rozładowali a kierowca ruszył po nieszczęsne palety.

Na miejscu załadunku okazało się jednak, że dane na temat wymiarów i wagi, różnią się od tych jakie otrzymałem. Zamiast 4 palet, były 4 połówki palet. Zamiast 3000 kg łącznie, cały towar ważył niespełna 500 kg. Czyli spokojnie można było zabrać to na busa. Piszę do znajomej i pytam dlaczego taka różnica danych, pada odpowiedz:

 

„przecież wiesz że się na tym nie znam”

 

Ze stoickim spokojem, godnym spedytora, poinformowałem, że mogła ponieść niższy koszt, ponieważ mogliśmy skorzystać z mniejszego auta, które jest relatywnie tańsze w użyciu. Nadeszło dopowiedz:

 

„to nie mogłeś mi wcześniej powiedzieć że o kasę chodzi”

„bym się dowiedziała a nie pisała mniej więcej”

 

A więc drogi zleceniodawco, potrzebujemy od ciebie kompletnych informacji, byśmy mogli dobrać odpowiedni środek transportu, a co za tym idzie, by jego koszt był adekwatny do przewożonego ładunku. Bo wierzcie mi, kierowca oznajmiający na załadunku, że zamiast zdeklarowanych 33 euro palet, ma załadować 33 palety przemysłowe – potrafi zepsuć dzień, zarówno nam, jak i wam 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

avatar

Zapytaj lub zamów on-line


Klienci o nas


  • Firma Stan-Trans Oddział w Łodzi od wielu lat realizuje zamówienia naszej firmy w zakresie transportu Niemcy-Polska. Nasza współpraca układa się bardzo pomyślnie. Głównymi atutami firmy są terminowe doręczenia powierzonych ładunków, kompetentna obsługa i rzetelna informacja na każdym etapie realizacji zlecenia. Nie odnotowaliśmy problemów z dostarczaniem ładunków. Firma Stan-Trans zapewnia fachową obsługę od momentu przyjęcia zlecenia, aż do chwili dostarczenia ładunku. Dzięki naszej współpracy jesteśmy spokojni o terminowy i bezpieczny transport. Według naszej opinii firma Stan-Trans jest partnerem godnym zaufania.

  • Z firmą transportową Stan-Trans współpracujemy już ponad 8 lat i z przyjemnością informujemy, że jest to niezwykle profesjonalny i zaangażowany kooperant, na którego możemy zawsze liczyć. Nasza współpraca dotyczy organizacji transportu materiałów budowlanych oraz domów modułowych. Od początku współpracy został nam przypisany opiekun, który szybko i profesjonalnie reaguje na każde zapytanie dotyczące spedycji krajowej i międzynarodowej.

  • Oferty, które otrzymujemy są kompleksowe i atrakcyjne finansowo. Bardzo ważnym aspektem naszej współpracy jest także elastyczność firmy Stan-Trans w zakresie terminów. Zarówno koordynatorzy jak i kierowcy są bardzo pomocni w całym procesie organizacji transportu, co sprawia, że współpraca z firmą Stan-Trans przebiega bez najmniejszego problemu i w miłej atmosferze. Z całą pewnością będziemy kontynuować podjętą współpracę i z pełną odpowiedzialnością polecamy firmę Stan-Trans jako profesjonalnego, skutecznego i wyjątkowo zaangażowanego partnera.

  • Terminowość, fachowość, a przede wszystkim bezpieczeństwo to zalety z jakimi mamy do czynienia w codziennej współpracy . Wysoko wykwalifikowana kadra pracownicza, którą cechuje zaangażowanie we współpracę oraz staranność zawodowa pozwala nam na podejmowanie się trudnych wyzwań w zakresie realizacji transportów intermodalnych. Pro aktywne podchodzenie do mogących pojawić się problemów to gwarancja na jaką możecie Państwo liczyć podejmując współpracę z firmą STAN-TRANS. Możemy polecić firmę STAN-TRANS jako dobrego i wiarygodnego partnera oferującego wysoki poziom usług.

  • Komunikacja między naszymi firmami przebiega bez zarzutów. Reakcja na nasze zapytania jest natychmiastowa, a firma Stan-Trans dostosowuje się od krótkich terminów zleceń, którymi nie mogą sprostać inne firmy. Firmę Stan-Trans wyróżnia także miła i życzliwa obsługa, kierowcy są często chwaleni przez naszych klientów. Doświadczenie i wysoki poziom umiejętności prezentowanych przez pracowników Stan-Trans pozwala nam z całkowitym przekonaniem polecić tę firmę.

  • Pracowników firmy Stan-Trans cechuje wysoki stopień profesjonalizmu. Jako klient i potencjalny zleceniodawca zleceń przewozu, otrzymujemy bardzo szybko stawki frachtowe potrzebne do kalkulacji cenowych. Oferty cenowe przygotowywane są niezwykle starannie. Pracownicy firmy Stan-Trans zawsze starają się znaleźć odpowiedni samochód na intersującej nas trasie przewozu; zawsze służą radą, pomocą i dobrym rozwiązaniem.

  • Przebieg każdego zlecenia przewozu jest monitorowany aż do samego miejsca rozładunku. Jest to bardzo komfortowa sytuacja dla każdego klienta. Na każde zapytanie o stawkę frachtową lub dostępność auta kończy się wysyłaniem przez nas zlecenia przewozu. Cieszę się, że mamy możliwość współpracy z Osobami, które cechuje wysoka kultura osobista, profesjonalizm, otwarcie na potrzeby klienta i uczciwość.

  • Firmę Stan-Trans Wojciech Staniek charakteryzuje solidność i terminowość realizacji powierzonych zleceń transportowych, jak również wysoki poziom organizacyjny i doskonały kontakt z klientem dzięki czemu świadczone usługi są na wysokim poziomie.
    Z pełną odpowiedzialnością i bez zastrzeżeń możemy polecić firmę Stan-Trans Wojciech Staniek jako rzetelnego i profesjonalnego partnera w zakresie usług transportowych. Od momentu nawiązania współpracy zlecenia były realizowane sprawnie i solidnie. Standardy obowiązujące w firmie w pełni spełniają nasze oczekiwania